15.03.
2018 r.
Wizyta studentów Politechniki Śląskiej

Studenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach zrzeszeni w międzywydziałowym klubie szykuja się do startu w dorocznych międzynarodowych zawodach lotniczych SAE Areo Design West w USA.  Modelem, którym zamierzają wystartować, startowano już kilka lat temu. Obecnie model został zmodyfikowany i np. w miejsce napędu elektrycznego zastosowano silnik spalinowy z przekładnią.
Zawody odbędą się 6 - 8 kwietnia w Kalifornii.
Życzymy tyluż pomyślnych lądowań co startów!

W zawodach SAE Aero Design West wzięło udział 75 zarejestrowanych drużyn z całego świata. Drużyna z Politechniki Poznańskiej, AKL Aero Design zajęła pierwsze miejsce w klasie Regular. W tej samej klasie na piątym miejscu znalazł się również zespół z Politechniki Warszawskiej.
W klasie Advanced na 2. i 3. stopniu podium stanęły drużyny Politechniki Wrocławskiej (Jetstream Advanced) i Warszawskiej (WUT- Advanced), a na dalszych miejscach uplasowały się również reprezentacje AGH (Aero Team ILK AGH - miejsce 7.) i Politechniki Śląskiej (High Flyers - miejsce 20.).
W klasie micro medal zdobył zespół z Politechniki Wrocławskiej (Jetstream Micro – miejsce 2.), a szóste miejsce wywalczył zespół z Politechniki Warszawskiej (WUT- Micro).